DOBRE RADY

podkładki ochronne
Przed rozstawianiem mebli na podłogę parkietową należy przykleić na nóżki mebli miękkie podkładki z gumy lub filcu, aby uniknąć zarysowań i wgnieceń. Przy przenoszeniu ciężkich mebli zalecamy podkładać dywaniki prawą stroną do podłogi lub wykorzystywać inne środki o miękkim podłożu. Meble należy przesuwać ostrożnie, tak aby nie uszkodzić podłogi.


obuwie
Należy używać tylko miękkiego i bezpiecznego dla powłoki ochronnej obuwia. Obuwie znoszone może pozostawiać ślady na powierzchni parkietu. W żadnym wypadku nie wolno chodzić po podłodze drewnianej na wysokich obcasach, czy w obuwiu z metalowymi podbiciami . Po takim obuwiu zawsze na podłodze drewnianej pozostają ślady w postaci wgnieceń.


zwierzęta
Należy zadbać o to, aby pazury zwierząt domowych były dobrze obcięte (nieostre), a łapy czyste, bez śladów brudu i piasku. Nie wolno używać do powłok lakierowanych wosków, a do powłok woskowo – olejnych środków do pielęgnacji podłóg lakierowanych. Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta dotyczących pielęgnacji danej podłogi w zależności od zastosowanej powłoki. Zastosowanie niewłaściwego środka pielęgnacyjnego może spowodować utratę połysku, mogą także pojawić się tłuste plamy i ślady, które później ciężko będzie usunąć.


dywaniki
Zalecamy używania dywaników w miejscach, gdzie podłoga zużywa się bardzo intensywnie: tj. przy wejściu do pomieszczenia, przy zlewie, przy zmywarce w kuchni, tak aby uniknąć bezpośredniego narażenia na zalewanie, wilgoć oraz działanie innych nieczystości lub detergentów.