LAKIER

LAKIER

CHARAKTERYSTYKA POWŁOKI

pielęgnacja podłogi olejowanejOferta podłóg lakierowanych skierowana jest do osób przywiązanych do tradycyjnych rozwiązań. Podłoga lakierowana sprawdza się w każdym rodzaju wnętrz niezależnie od jego charakteru. W grę wchodzi zarówno klasyka, jak i nowoczesność. Zastosowana powłoka pokrywa powierzchnie elementów maksymalnie je zabezpieczając. Fabrycznie naniesiony kolor zostaje pokryty kilkoma warstwami lakieru pozostawiając na powierzchni delikatny „film”. Lakierowanie każdego elementu z osobna (bez ich sklejania powłoką lakierniczą) niweluje widoczne oznaki pracy podłogi w zależności od pory roku. (patrz pielęgnacja podłogi – wilgotność).

Wszystkie nasze produkty powstają na indywidualne zamówienie klienta. Poszczególne elementy dobierane są indywidualnie pod względem ich cech charakterystycznych, tak aby niezależnie od wybarwienia nadać podłodze oryginalny charakter. Zastosowana czterostronna faza dodaje jej lekkości i optycznie wydłuża.

ZALETY

○   Łatwy i szybki montaż
○   Możliwość użytkowania w bardzo krótkim czasie po ułożeniu
○   Bardziej wytrzymała powłoka, niż w przypadku podłóg lakierowanych
tradycyjnie
○   Nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, jak podłogi lakierowane
tradycyjnie
○   Bardzo łatwa w codziennej pielęgnacji

WADY

○   Dość widoczne uszkodzenia i zarysowania powłoki
○   W przypadku naprawy większych uszkodzeń zachodzi konieczność
renowacji całej podłogi, nie ma możliwości napraw miejscowych
○   Jest dość śliska i chłodna w dotyku

Podłogi drewniane produkowane przez firmę PARKIET HAJNÓWKA wytwarzane są wyłącznie z naturalnego surowca, w związku z czym poszczególne deski mogą różnić się między sobą układem słoi, odcieniem, występowaniem sęków, itp. Dotyczy to zarówno ekspozytorów w punktach sprzedaży, jak i zdjęć zamieszczonych w materiałach marketingowych firmy.

Uwaga!
Każda podłoga drewniana wymaga stosowania odpowiednich środków pielęgnacyjnych zalecanych przez producenta, w które należy zaopatrzyć się w salonach sprzedaży podłóg drewnianych. Odpowiednia pielęgnacja przedłuża trwałość podłogi. Nie zalecamy używania uniwersalnej chemii podłogowej ogólnie dostępnej w marketach – powoduje to zniszczenie powłoki oraz utratę gwarancji.