PODŁOGA OLEJOWANA

  • Home
  • /
  • PODŁOGA OLEJOWANA
ZAGROŻENIA DLA POWIERZCHNI POKRYTEJ WOSKIEM OLEJNYM OSMO

pielegnacjaNajwiększym zagrożeniem dla podłóg jest piasek mający kontakt z butami użytkowników. Należy wyjątkowo zadbać o max dobry system zbierania brudu (np. przed wejściem do domu oraz po wejściu). Stan naszych podłóg pokrytych powłokami Osmo, będzie uzależniony również od częstotliwości mycia środkiem Wisch Fix 8016 oraz uzupełnianiem powierzchni wosku Środkiem do Pielęgnacji i Czyszczenia Wosku (Wachspflege 3029 oraz Spray 3031).

ZALECENIA PIELĘGNACJI BIEŻĄCEJ I OKRESOWEJ

1. Zabezpiecz meble systemem podkładek filcowych.
2. Pod fotele z kółkami zastosuj specjalistyczne maty ochronne.
3. Zastosuj system zbierania brudu ( wycieraczki np. przed wejściem i po wejściu do obiektu, domu). Prawidłowo zaprojektowany system wycieraczek powinien zawierać 3 strefy czyszczenia: zgrubną, pośrednią i osuszającą. W użytku publicznym system zbierania brudu powinien wynosić minimum 2,5 metra bieżącego ciągu czyszczącego.
4. Usuwaj zawsze na bieżąco piasek i kurz z powierzchni Osmo ( odkurzacz, ściereczka, mop ).
5. Oddziel gumowe elementy wyposażenia domu lub przedmioty od powłok Osmo (powłoki mogą reagować z gumą)
6. Do codziennego mycia używaj środka o nazwie Wisch Fix 8016 (wg. zaleceń karty aplikacji). Podłogę zawsze należy myć wilgotnym a nie ociekającym mopem (natychmiast wytrzyj nadmiar wilgoci suchą szmatką)
7. Miejscowe intensywne zabrudzenia usuwaj Środkiem do Pielęgnacji i Czyszczenia Wosku Spray 3031 lub Środkiem do Renowacji i Czyszczenia i Wosku 3029 (wg. karty aplikacji)
8. Wszelkie widoczne uszkodzenia to nic innego jak zarysowania powierzchni powłok twardego wosku, które należy likwidować poprzez nanoszenie Środka do Renowacji i Czyszczenia Wosku 8016 (wg. karty aplikacji). W użytku domowym czynność tą należy wykonać kilka (1 – 4) razy w roku (w przypadku widocznych uszkodzeń – ścieżek komunikacyjnych). W użytku publicznym należy stosować ten produkt 1 raz w tygodniu (pielęgnacja ta może być wykonana przez użytkownika lub firmę parkieciarską).
9. W czasie prac remontowych zabezpiecz podłogę przed zniszczeniem (np. tekturą falistą).
10. Głębokie uszkodzenia powłok Osmo należy zeszlifować delikatnie papierem o granulacji 120, następnie odpylić i nanieść ( np. szmatką ) adekwatny do zastosowanego wosk olejny ( np. 3032 lub inny ) we właściwej ilości powłok.

PIELĘGNACJA I CZYSZCZENIE PODŁÓG OLEJOWANYCH

PIELĘGNACJA CODZIENNA / MYCIE:

ŚRODEK DO CODZIENNEGO MYCIA WISCH FIX 8016
Środek do codziennej pielęgnacji podłóg olejowanych Osmo, wszelkich podłóg lakierowanych, kamiennych, płytek ceramicznych, korka, tworzywa, PCW i innych powierzchni wodoodpornych. Środek Wisch- Fix 8016 należy stosować w proporcji: jedna nakrętka środka na 1 litr wody. Przy gruntownym ( okresowym ) czyszczeniu deski podłogowej użyć w/w środek w proporcji 1:1. Czyszczenia dokonać szczotką, i następnie zebrać brud szmatką.

Uwaga !!!
Przed przystąpieniem do prac odkurzyć lub zamieść podłogę miotłą. Do mycia desek należy użyć dwóch wiader ( jedno wiadro z czystą wodą służy do płukania brudnego mopa, w drugim wiadrze wymieszać środek Wisch Fix do namaczania czystego mopa ). Bardzo ważne jest aby deska nie była zalewana, a jedynie przecierana wilgotnym mopem ze środkiem Wisch Fix.

USUWANIE ZABRUDZEŃ / PIELĘGNACJA:
ŚRODEK DO CZYSZCZENIA I PIELĘGNACJI WOSKU 3031 SPRAY Do usunięcia miejscowych zabrudzeń (rysy od miękkiego obuwia, plamy) użyć w/w środka w spray-u 3031 ( nanieść cienką powłokę środka i następnie zetrzeć brud szmatką). Środek ten uzupełnia również powierzchnię wosku, co oznacza że można go użyć do miejscowych napraw (po zeszlifowaniu uszkodzenia/zarysowania, odpylić powierzchnię rozpylić środek i przetrzeć suchą szmatką ). Można miejscowo używać go również do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni parkietu lub mebli ( rozpylić i zetrzeć bawełnianą szmatką ).
RENOWACJA I CZYSZCZENIE POWIERZCHNI OSMO:
ŚRODEK DO RENOWACJI I CZYSZCZENIA (3029 lub 3087)

Do odnowy uszkodzonych powierzchni parkietu użyć Środka do Renowacji i Czyszczenia Wosku (Wachpflege 3029 lub 3087 Wachpflege Biały).

I FUNKCJA RENOWACJI:
Na czystą i suchą powierzchnię powłok Osmo rozprowadzić cienką powłokę w/w Środka do Renowacji i Czyszczenia Wosku 3029 (mop mikrowłókno, szmatka bawełniana). Czynność tę należy wykonywać tak aby uniknąć zadeptania naniesionej powłoki. Po upływie 30 minut powierzchnia jest gotowa do użytkowania. W celu uzyskania połysku należy ją zapolerować po wyschnięciu (biały ped, filc, szmatka bawełniana). Ważne jest aby pielęgnację tym środkiem wykonywać na intensywnie używanych powierzchniach gdzie powłoka twardego wosku ulega uszkodzeniom. W normalnym domowym użytku czynność tą wykonuje się 1-4 razy w roku. W użytku publicznym (restauracje, sale taneczne) konieczne jest nanoszenie w/w środka minimum 1-raz w tygodniu.

II FUNKCJA USUWANIA TRUDNYCH PLAM:
Środkiem do Renowacji i Czyszczenia Wosku 3029 można również usunąć tzw. “trudne plamy”. Należy na plamę nanieść niewielką ilość środka, pozostawić na kilka minut i zebrać zmiękczony brud bawełnianą szmatką.

OPTI SET / MOP Z NAKŁADKAMI ( KURZ, MYCIE, RENOWACJA )
Opti set zestaw do pielęgnacji podłóg wyposażony jest w wysokiej jakości nakładki ( usuwanie kurzu, mycie, renowacja ). Zestaw Opti Set doskonale zadba o powłoki Osmo, oraz spowoduje że pielęgnacja stanie się łatwiejsza.

USUWANIE USZKODZEŃ- RYS NA PODŁODZE
W przypadku powstania uszkodzeń na powierzchni parkietu, należy je delikatnie zeszlifować włókniną poprzez polerowanie miejscowe, następnie usunąć pył i nanieść powłokę wosku ( np. szmatką ). Po uzupełnieniu powierzchni twardym woskiem olejnym ( 3032, 3062, 3232, 3262, 3030 ). zetrzeć nadmiar naturalną szmatką.

ZAGROŻENIA DLA POWIERZCHNI POKRYTEJ OSMO Największym zagrożeniem dla podłóg jest piasek mający kontakt z butami użytkowników. Należy wyjątkowo zadbać o max dobry system zbierania brudu ( np. przed wejściem do domu oraz po wejściu ). Stan naszych podłóg pokrytych powłokami Osmo, będzie uzależniony również od częstotliwości mycia środkiem Wisch Fix 8016 oraz uzupełnianiem powierzchni wosku Środkiem do Pielęgnacji i Czyszczenia Wosku ( Wachspflege 3029 oraz Spray 3031 ).