WOSK OLEJNY

WOSK OLEJNY

CHARAKTERYSTYKA POWŁOKI

pielęgnacja podłogi olejowanejPanujące obecnie trendy skłaniają nas do poszukiwań produktów jak najbardziej naturalnych, a jednocześnie nowoczesnych i ponadczasowych. W ten sposób zrodził się pomysł na stworzenie unikatowej deski podłogowej wykończonej wysokiej jakości woskami olejnymi. Olej impregnuje drewno nadając jednocześnie pożądany kolor, a wosk tworzy na powierzchni „film” zabezpieczający. Fabryczne nanoszenie kolejnych powłok: koloryzujących oraz zabezpieczających sprawia, iż deska wykończona woskiem olejnym wbrew panującym opiniom o podłogach olejowanych jest bardzo łatwa w codziennej pielęgnacji i konserwacji, a przy tym bardzo trwała i ciepła w dotyku.

Do każdego z naszych produktów poszczególne elementy dobierane są indywidualnie pod względem ich cech charakterystycznych, tak aby niezależnie od wybarwienia nadać podłodze oryginalny charakter. Zastosowana czterostronna faza dodaje jej lekkości i optycznie wydłuża. Każda z naszych podłóg zawsze powstaje na indywidualne zamówienie klienta.

Podłoga wykończona woskiem olejnym jak każda inna ma swoje wady i zalety.

ZALETY

○   Naturalny wygląd – olej eksponuje rysunek drewna, które
z czasem delikatnie ciemnieje i starzeje się w naturalny sposób
○   Jest gładka, przyjemna i ciepła w dotyku
○   Nie alergizuje
○   Nie elektryzuje się (mniej przyciąga kurz)
○   Jest mniej śliska w stosunku do podłóg lakierowanych
○   Nie widać na niej niewielkich zarysowań, które przy
codziennej i okresowej pielęgnacji zastają całkowicie zniwelowane
○   Łatwiej przeprowadzić miejscową naprawę powierzchni
przy dużych zarysowaniach

WADY

○   Konieczność zastosowania okresowej pielęgnacji co kilka,
kilkanaście miesięcy, w zależności od zużycia powierzchni
(najczęściej dotyczy to tylko ciągów komunikacyjnych),

Uwaga!
Każda podłoga drewniana wymaga stosowania odpowiednich środków pielęgnacyjnych zalecanych przez producenta, w które należy zaopatrzyć się w salonach sprzedaży podłóg drewnianych. Odpowiednia pielęgnacja przedłuża trwałość podłogi. Nie zalecamy używania uniwersalnej chemii podłogowej ze sklepów sieciowych – powoduje to zniszczenie powłoki oraz utratę gwarancji.

Podłogi drewniane produkowane przez firmę PARKIET HAJNÓWKA wytwarzane są wyłącznie z naturalnego surowca, w związku z czym poszczególne deski mogą różnić się między sobą układem słoi, odcieniem,występowaniem sęków, itp. Dotyczy to zarówno ekspozytorów w punktach sprzedaży, jak i zdjęć zamieszczonych w materiałach marketingowych firmy.